piątek, 26 października 2018

Jak zamknąć konto w mBanku?Jak zamknąć konto w mBanku? Sprawa jest bardzo prosta, a do wyboru mamy aż 4 różne możliwości zamknięcia konta. Zanim je opisze dokładnie warto jeszcze zadbać o kilka kwestii, dzięki temu unikniemy nieprzyjemności lub dodatkowych kosztów przy zamykaniu rachunku bankowego.

Co dalej?

Decydując się na zamknięcie rachunku w mBanku (lub w jakimkolwiek inny banku) polecam w pierwszej kolejności zamknąć kartę. Wystarczy po prostu złożyć dyspozycję zastrzeżenia karty płatniczej. Można to zrobić w dowolnym oddziale mBanku, na mLinii lub w bankowości internetowej.

Jeśli już karta została zastrzeżona lub jeśli nie posiadasz w ogóle wydanej karty do rachunku to warto zadbać, aby na koncie zostało parę złotych. Ja zawsze tak robię, że zostawiam. W razie naliczenia jakichkolwiek opłat (w okresie wypowiedzenia) - co rzadko się zdarza - saldo będzie dodatnie.

Dlaczego to takie ważne?

Otóż bank nie zamknie konta jeśli saldo jest ujemne. Zamykając konto najczęściej mamy do czynienia z 30 dniowym okresem wypowiedzenia. W tym okresie konta jest nadal aktywne, więc jeśli pojawi się jakaś opłata ze strony banku to mamy pewność, że konto mimo wszystko zostanie zamknięte.

Co z pieniędzmi, które zostaną?

Przy składaniu wypowiedzenia podajemy numer konta, na który mają zostać środki dostępne na koncie na dzień zamknięcia rachunku. Taki przelew też jest dowodem, że konto w banku zostało zamknięte.

Jak zamknąć konto w mBanku?

Do dyspozycji mamy aż 4 kanały.

Pierwszy z nich to bankowość online. Tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku jak zamknąć konto w mBanku przy pomocy bankowości online. Drugi sposób to kontakt z infolinią, gdzie bez problemu możemy złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku. Trzeci sposób to wysłanie listu z wypowiedzeniem. Wzór wypowiedzenia został zamieszczony w instrukcji krok po kroku (link powyżej). Czwarty sposób to wizyta w placówce z dowodem osobistym.

Podsumowując

mBank daje mnóstwo możliwości zamknięcia rachunku bankowego. Jeśli opłaty są zbyt wysokie lub rachunek w tym banku Ci nie odpowiada to najlepiej zamknąć takie konto. Warto też rozważyć założenie bardziej atrakcyjnego konta. W tym celu polecam skorzystać z Najlepszego w Polsce Rankingu Kont Osobistych TUTAJ. Przy zakładaniu kont opłaca kierować się promocjami bankowymi. Często za założenie konta możemy zgarnąć nawet 200 lub 300 zł. Wszystkie aktualne promocje umieszczone zostały na tej stronie >> KLIKNIJ TUTAJ <<


TAGI: jak zamknąć konto w mbanku, mbank zamknięcie konta, zamknięcie konta mbank, mbank jak zamknąć konto, jak zamknąć konto mbank, jak zlikwidować konto w mbanku, likwidacja konta mbank, jak usunąć konto w mbanku, jak zamknąć konto w mbanku przez internet.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz